شیمیایی مسابقه فرانسه آناناس تعادل

شیمیایی: مسابقه فرانسه آناناس تعادل تلگرام خیال پردازی عصب شناسی ذهن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اتفاقات بازار ارز به شدت پرسشها اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار داده است گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایران

نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم / جهانگیری

جهانگیری: نمی توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اتفاقات بازار ارز به شدت پرسشها اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار داده است گفت: ما نمی توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری درحاشیه دومین جلسه ساماندهی بازار ارز با اشاره به اینکه باید تصمیمات مهم و اساسی کشور مرتب رصد شود و حتی اگر مورد نیاز باشد تصمیمات لحظه ای گرفته شود تا تصمیم مهم را با موفقیت دنبال کنیماظهار کرد: رئس جمهور نسبت به پیگیری تصمیمات اخیر دولت حساسیت خاص ای دارد و علاقمندند در همه جلسات حضور داشته باشند .

وی در ادامه افزود: ستادی هم که جهت تنظیم بازار ارز تشکیل شده است است روزانه تشکیل جلسه می دهد که این ستاد امروز هم با حضور مدیر جمهور برگزار شد و تصمیماتی اتخاذ کرد.به هر حال بعضی از پرسشها اقتصادی کشور به تصمیمات جدی نیاز دارد زیراگاهی اتفاقاتی می افتد که به اقتصاد کشور و زندگی مردم آسیب می زند.اتفاقاتی که در مورد ارز رخ داد همه زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد و ما نمی توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم.

نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اتفاقات بازار ارز به شدت پرسشها اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار داد و موجب ایجاد فسادهایی شد خاطر نشان کرد: حتی بعضی انتقال سرمایه از کشور انجام شد من متاسفم هنگامی که دیدم عنوان بعضی رسانه های خرجی این بود بعضی از افراد در خارج از کشور عزیزمان ایران به قیمت به هم ریختن زندگی مردم در داخل کشور به دنبال خرید املاک بودند و قیمت ارز را با تقاضاهای غیر واقعی اوج بردند تا بیرون از کشور عزیزمان ایران جهت خود کارهایی انجام دهند که این کارها با هیچ سیاستی سازگار نیست و ما به جهت پرسشها امنیت ملی این نیاز را دیدیم که تصمیمات جدی بگیریم.

معاون اول مدیر جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور عزیزمان ایران باید از ثبات، آرامش و اطمینان برخوردار باشد، اظهار کرد: آنها که بحث تحریم را مطرح کرده یا به برنامه ای دیگر راجع به کشور عزیزمان ایران فکر می کنند، باید بدانند با چه اقتصاد، مسئولان و مردمی روبرو هستند. هر کس به کشور عزیزمان ایران نگاه می کند باید بداند اینجا کشوری است که از ثبات و آرامش به خاص در پرسشها اقتصادی برخوردار هست. من رمز مهم موفقیت را در همکاری مردم به خصوص فعالان اقتصادی می دانم. می دانم فعالان اقتصادی به ثبات اقتصادی کشور بیش از هر چیزی فکر می کنند. سودجویی جهت هیچ کس منفعت دراز مدت نخواهد داشت و ثبات اقتصادی جهت همه منفعت خواهد داشت.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اتفاقات بازار ارز به شدت پرسشها اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار داده است گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایران

جهانگیری خاطر نشان کرد: بخشی از کالاهای کشور که با ارز آزاد وارد می شده است هست، حتما باید کم کردن قیمت داشته باشد. کالاهایی که با ارز 4900 تومانی یا بالاتر وارد می شده است است الان با ارز 4200 تومان وارد می شود و حتما باید کم کردن قیمت داشته باشد.

وی ادامه داد: بعضی کالاها که با ارز مبادله ای 3800 تومان وارد می شده است است که هنگامی که قیمت ارز به 4200 تومان انتقال یافته شده است هست، ممکن است احساس شود که این 10 درصد زیاد کردن قیمت در زیاد کردن قیمت کالاها موثر هست. ما راجع به بخشی از این کالاهای اساسی مثل دارو که با ارز مبادله ای وارد می شده است هست، تصمیم گرفتیم 3000 میلیارد تومان در ردیف مستقلی بگذاریم که به ازای هر دلار 400 تومان به کالاهایی که از ارز 3800 تومانی استفاده می کردند، پرداخت کنیم که قیمت آنها تحت تاثیر این سیاست عوض کردن نکند.

معاون اول مدیر جمهور تاکید کرد: از دیروز (سه شنبه)هر کس که می خواهد واردات انجام دهد باید در وزارت صنعت، معدت و تجارت ثبت سفارش کند و کالای خود را با ارز 4200 تومان وارد کند. هیچ وارداتی بدون ثبت سفارش به رسمیت آشنا نمی شود. ما انتقال ارز را جز از مسیری که قوانین گمرکی مشخص کرده اند، به رسمیت نمی شناسیم. کسی نمی تواند بگوید به دنبال تهیه ارز هستم تا واردات انجام دهم. کسی که می خواهد واردات داشته باشد باید ثبت سفارش انجام دهد تا سیستم بانکی ارز موردنیازش را تامین کند.

نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایرانی بی تفاوت باشیم / جهانگیری

جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت ارز تمام نیازهای منطقی کشور اعم از کالا و خدمات را تامین می کند، تصریح کرد: از تاکیدات مدیر جمهور و دولت این است که افرادی که ارز دارند، ارز خود را با اطمینان در بانک ها سپرده گذاری کنند و سود آنها را بگیرند و در هر مقطعی که درخواست کردند عین ارز و سودش را از سیستم بانکی دریافت کنند.

وی در آخر با اشاره به اینکه دولت به اجرای قولهای خود به خصوص در قراردادهای بانک ها و مردم متعهد هست، اظهار کرد: اگر در این زمینه بانکی تخلف کرد، مردم می توانند ازبانک شکایت کنند و قوه قضائیه هم حتما از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اتفاقات بازار ارز به شدت پرسشها اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار داده است گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به زندگی 80 میلیون ایران

جلسه ساماندهی بازار ارز پیش از ظهر امروز به ریاست رییس جمهوری و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و تعدادی از اعضای کابینه برگزار شد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | زندگی | ایرانی | اقتصادی | جهانگیری | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz