شیمیایی مسابقه فرانسه آناناس تعادل

شیمیایی: مسابقه فرانسه آناناس تعادل تلگرام خیال پردازی عصب شناسی ذهن

گت بلاگز عمومی خرافات مرسوم در مورد دود کردن اسپند

در مورد دودکردن اسپند باورهای مختلفی وجود دارد، می خواهیم در این بخش به درستی یا نادرستی این باورها اشاره کنیم.

خرافات مرسوم در مورد دود کردن اسپند

در مورد دودکردن اسپند باورهای مختلفی وجود دارد، می خواهیم در این بخش به درستی یا نادرستی این باورها اشاره کنیم. بعضی معتقدند با کمک اسپند می توانند فضای منزل را استریل کرده و آن را ضدعفونی کنند. بعضی افراد نیز معتقدند با دودکردن اسپند می توانند از شدت یافتن بیماری آسم در مبتلایان به این بیماری پیشگیری کنند.

خرافات مرسوم در مورد دود کردن اسپند

 رئیس انجمن علمی آسم و آلرژی با اشاره به خرافات و ناآگاهی های موجود راجع به بیماری آسم گفت: خرافات باعث بروز پرسشها فراوان جهت بیماران مبتلا به آسم شده است است و باید کارها مورد نیاز جهت برطرف این خرافات انجام شود.

 دکتر مصطفی معین اظهار کرد: افراد مبتلا به آسم نباید ورزش کنند، اسپری ها اعتیاد آور یا باعث گشادی قلب می شود از جمله خرافاتی است که در جامعه مرسوم بوده که با اطلاع رسانی مناسب باید برطرف شوند.
رییس انجمن علمی آسم و آلرژی به استفاده فراوان از اسپند نیز اشاره کرد و گفت: اسپند نه هوا را استریل می کند و نه چشم زخم را دور می کند. استریل کردن اسپند هیچ مبنای علمی ندارد.

عبارات مهم : اینترنت – اطلاعات
معین ادامه داد: هرچند مصرف اسپری باعث کوتاهی قد می شود ولی براساس تحقیقاتی انجام شده است این عنوان بازگشت پذیر بوده و این افراد به طور موقت رکود در قد دارند ولی در مرحله بعدی جبران می شود.
وی با اشاره به اینکه با اطلاع رسانی مناسب می توان خیلی از نگرانی های در این زمینه را کم کرد، افزود: معمولا در سنت ما شروع غذای نوزادان با حریره بادام است که اگر نوزاد دچار آلرژی باشد، حتی مادر هم نباید این غذا را بخورد.
معین با اشاره به اینکه مباحث موجود در اینترنت و اینترنت حکم قطعی جهت درمان ندارد، گفت: دراین فضاها ممکن اطلاعات غلط به مردم ارائه شود و اگر مردم اطلاعاتی را از این فضا بدست آوردند باید با دکتر معالج خود مشورت کنند. (ایرنا)

واژه های کلیدی: اینترنت | اطلاعات | بیماری | اطلاعات | اسپری | آلرژی | خرافات | اسپند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz